Sofy biurowe

 

Sofy biurowe – co wybrać? 

Aranżując przestrzeń biurową warto pamiętać, że na wizerunek firmy składa się wiele czynników. To, co pierwsze rzuca się w oczy to styl wnętrza i jego kolorystka, a także ogólny wygląd. Dopiero potem odwiedzający zaczynają zauważać elementy wyposażenia bardziej szczegółowo: meble biurowe, ilość i typ pomieszczeń, a także dodatkowe udogodnienia. Nowoczesne i eleganckie biuro z pewnością daje sygnał pracownikom, klientom oraz kontrahentom, że mają oni do czynienia z profesjonalną firmą oferującą usługi lub produkty na najwyższym poziomie. Czego zatem nie powinno zabraknąć w takim biurze?

Biuro – najważniejsze elementy wyposażenia

W siedzibie firmy nie powinno zabraknąć recepcji, w której witani są goście, a także pokoi do pracy, pokoi gabinetowych i sal konferencyjnych. Układ biura i jego wyposażenie powinno być adekwatne do działalności, aby pracownikom pracowało się komfortowo. W funkcjonalnym biurze nie może zabraknąć wygodnej strefy do odpoczynku. Istotne są również przestrzenie do przyjmowania gości i przeprowadzania rozmów biznesowych. Jaki element wyposażenia biura łączy te wszystkie pomieszczenia? Sofa biurowa!

Niektórych może dziwić, że sofa, głównie kojarzona z przestrzenią mieszkalną, to tak ważny mebel, którego nie powinno zabraknąć w pomieszczeniach firmowych. Dlaczego? Przede wszystkim – sofy biurowe są wygodne, kojarzą się z komfortem, relaksem i mile spędzanymi chwilami. Do tego są eleganckie i wypełniają przestrzeń w estetyczny sposób. Współczesne biura to nie tylko biurka i krzesła biurowe, surowe wnętrza służące wyłącznie wypełnianiu obowiązków służbowych. Warto stworzyć przestrzeń o charakterze przytulnym i przyjaznym, zachęcającym do spędzania w niej czasu.

Sofa biurowa – strefa odpoczynku

W miejscu pracy nie powinno zabraknąć strefy relaksu dla pracowników. Jest to miejsce, w którym można spędzić należącą się każdemu przerwę, zjeść lunch, czy napić się kawy ze współpracownikami. Pracodawca, który udostępnia pracownikom takie miejsce, z pewnością jest postrzegany jako firma dbająca o swoich pracowników, ich kondycję psychiczną oraz fizyczną, a także pozwalającą na odpoczynek. Z pewnością każdy doceni specjalnie wydzieloną strefę relaksu.

W przestrzeni do odpoczynku nie może zabraknąć wygodnego miejsca do siedzenia. Idealnym meblem będzie właśnie sofa biurowa, najlepiej tapicerowana ładnym i miłym w dotyku materiałem. Takie wykończenie będzie aż zachęcało do zajęcia miejsca z kubkiem porannej kawy w ręku. Oprócz tego można postawić na wygodne fotele, pufy i stoliki kawowe. Jeśli mamy w biurze ograniczone miejsce, sofa biurowa może znaleźć się w firmowej kuchni, czy innym tego typu pomieszczeniu socjalnym.

Recepcja i lobby – miejsce na sofę biurową

W lobby i recepcji również powinny znaleźć się sofy biurowe. To właśnie tam goście oczekują na spotkania i nie wypada, by spędzali oni ten czas na stojąco. Do lobby mają dostęp wszyscy pracownicy, mogą tam swobodnie rozmawiać z innymi współpracownikami, czy prowadzić rozmowy telefoniczne. W recepcji sprawdzą się sofy biurowe wykończone skórą ekologiczną, która jest trwała, elegancka i wygodna w czyszczeniu. Idealnym uzupełnieniem takiego mebla będą stalowe nogi nadające całości nowoczesnego charakteru. Przy sofach biurowych w lobby nie może zabraknąć pasujących stolików kawowych.

Gabinet i miejsca spotkań – przestrzeń dla sofy biurowej

Gabinet to nie tylko miejsce pracy osób najwyżej ulokowanych w firmowej hierarchii (właścicieli, dyrektorów, prezesów), ale również miejsce spotkań z klientami, kontrahentami, czy potencjalnymi pracownikami. Tego typu rozmowy znacznie lepiej prowadzi się w mniej oficjalnych warunkach, czyli właśnie w strefie wypoczynkowej, niż formalnie – przy biurku, czy przy stole konferencyjnym. Sofa do gabinetu powinna być elegancka, nowoczesna i komfortowa, aby goście odczuli przyjazną, aczkolwiek biznesową atmosferę miejsca oraz spotkania.

W ofercie firmy Galter dostępne są wysokiej jakości sofy biurowe, w szerokiej gamie materiałów, kolorów i wykończeń.